3/11/2016, 14:17

Lumion 7 Satışa Sunuldu

Tasarımcıların merakla beklediği 3D Animasyon oluşturma programı olan Lumion 7 satışa sunuldu.

Tüm yapıların bozulmamış veya mükemmel görünmelerinin gerekmediğinin farkındalığıyla, Lumion 7 steril duvar ve heykelleri sarmaşıklı, düzensizlikleri ve doğal yıpranmaları olan, gerçekçi, yaşayan yüzeylere dönüştürür.

Bu yeni özellikler, bilgisayar tarafından oluşturulan görsellerin soğukluğunu, kenarlardaki yıpranmalar gibi özellikleri uygulayıp, objelerin bir müddettir orada bulunuyormuş gibi görünmelerini sağlayarak ortadan kaldırır.

Malzemeleri yapraklarla kaplayın veya eskitme yaşlandırma ve şeffaflık ekleyin. Sadece tek tuşla bant ve alan ışıklar ekleyin, bir duvarı binlerce yapraktan oluşan bir çalılığa dönüştürün veya sarmaşıkların zeminden yukarı tırmanmasını sağlayın.
 

Alan ve Bant Işıklar

Yeni alan ve bant ışık seçenekleri, spot ışıkların ötesine geçen aydınlatma olanakları ile hem iç hem dış mekan aydınlatmalarında, heyecan verici yeni olanaklar sağlamaktadır. Saniyeler içerisinde gizli aydınlatmalar oluşturabilir, yüzey arkasında bant ışıklarla odaya sıcaklık ekleyebilir veya bir pencerede parlayarak içeri süzülen ışığı canlandırabilirsiniz.
 

Malzemeler İçin Şeffaflık ve Geçirgenlik

Lumion 7 içerisinden ışık geçecek tül perdeler için ideal olacak şekilde malzemelere şeffaflıklar atayabilmenize olanak tanır. Şeffaf duvarların ötesini görerek, modelinizin içerisine bakabileceğiniz görseller de oluşturabilirsiniz.
Yeni, cilalılık özelliği, subsurface scattering olarak isimlendirilen bir teknik kullanır. Mermer gibi, cilalı görünen ve arkadan gelen ışığın bir kısmını öne aktarabilen geçirgen malzemelerde kullanılır. Tipik Lumion stili ile, bu özellik, sadece basit bir kaydırma çubuğu ile eklenir ve kontrol edilir.
 

Eskitme Hiç Bu Kadar Kolay Olmamıştı!

Şu ana kadar, bir malzemenin yıpranmış veya eskimiş görünmesi için sanatçının dokuları elle boyuyor olması gerekliydi. Lumion 7 ile, bu süreç geçmişte kaldı. Artık, bozulmalar oluşturabilir, otantik görünümler ortaya koyabilir ve malzemeleri farenin tek tıklaması ile eskitebilirsiniz.

Bilgisayar tarafından oluşturulmuş etkisini metallere pay ekleyerek, ahşapta eskitmeler uygulayarak veya taşlar üzerinde toz ve yosun kullanarak ortadan kaldırın. Fark etmeden geçemeyeceğiniz şekilde sonuç, malzemelerin sanki daima orda oldukları hissini veren bir öznellik derinliğidir.
 

Yaprak parçacıkları ile hayalinizde ki projenizi ortaya koyun!

Basit geometrileri gerçekçi yaprak öbeklerine dönüştürebilme özelliği ile, kendi tasarımınız çalı ve bitkileri, istediğiniz her boyut ve biçimde oluşturabilirsiniz. Duvarlar veya heykeller gibi objelere tırmanan sarmaşılar (veya diğer tırmanan bitkiler) ekleyin. Veya zemine basit bir yeşil dokunuşu yapın. İster tüm duvarları Lumion 7’nin dokuz tırmanan bitki ön hazırını kullanarak kaplayın, ister mevcut malzemelere yapraklar ekleyin, tasarımınıza yeni bir hayat katacaksınızdır.
 

Tasarımınızın Çevresini Oluşturun

OpenStreetMap (Beta Fonksiyonu)*

Modellerinizi haritaya OpenStreetMap ile yerleştirin. Bu özellik, Dünya’nın istediğiniz bir bölümünden konum seçmenizi sağlar. Lumion karşılık gelen 3D haritaları OpenStreetMap veri tabanından aldığı 2D bilgilerle oluşturur.
 

Daha Hızlı Çalışın

Malzeme Favorileri

Lumion 7 ile malzemelere eklenen favori fonksiyonu, ayarlarını değiştirmiş olduğunuz malzemeleri daha sonradan çağırıp kullanmanızı kolaylaştırmaktadır. Bu zellik, malzeme setlerini kaydederek kullanmaya ek bir metot sunar. Yeni projelerinizde malzemelerdeki “doğru” dokunuşu aramaya gerek kalmadı. Basit bir şekilde favorilerinizi çağırın veya bir malzeme setine yükleyin, tıklayın ve hazır!
 

Yeni İçerik

Zengin ve tam görsele ulaşmada son derece değerli bir kaynak olan Lumion içerik kütüphanesi, satın alınan her Lumion ile satın alınan paket içeriğine göre gelir.*** Lumion 7 ile, kütüphane, yeni ağaçlar, karakter modelleri, ışıklar ve pek çok yeni elemanla genişletilmiştir.

Yeni HD içeriğin eklenmesi, daha detaylı, daha net dokuları olan ve daha kaliteli yüzey gölgelemeleri ile tasarımlarınızın gerçekçiliğini arttırmaya odaklanmıştır.

Lumion 7 Pro içerik kütüphanesine 771 yeni obje eklenmiştir. bunlar:

  • 172 yeni ağaç ve bitki çeşidi, tüm dünyadan, şekil varyasyonları ve boyutları ile.
  • 193 iç mekan objesi,mutfak aletlerinden büro mobilyasına ve çok daha fazlası.
  • 346 dış mekan objesi– yol işaretlerinden bahçe mobilyasına, park banklarından otobüs duraklarına ve çok daha fazlası.
  • 39 yeni karakter poz ve animasyonu, erkek, kadın ve çocuk figürleri içerecek şekilde.
  • 19 yeni araç modeli, Japon arabaları ve kaykaylar içerecek şekilde.
  • 2 yeni ışık tipi.

İç ve dış mekan kütüphanesinde bulunan 216 obje, HD kalitesindedir ve bu yeni objeler Lumion 7 içerik kütüphanesini 3666 sayısına ulaştırmıştır.

 

 

 

 

 

 

 

 

X