Güzellik Salonu Tasarım Fikirleri

GÜZELLİK MERKZİ & SALONU TASARIMI İÇİN NELER YAPILABİLİR?


Bu yazımızda sizlere tecrübelerimiz ile oluşturduğumuz güzellik salonu dekorasyonu hakkında güncel bilgileri vereceğiz.

Müşterinizi düşünün!

Başarılı salonlar, ideal müşterilerinin resmine sahiptir ve dahası, onları çekecek hizmetler ve fiyat noktaları sunar. Aynı şey salon tasarımınız için de geçerlidir. Mermer tezgahları ve avizeleri düşünün. Baş müşteri tipiniz nasıldır? Masaj uygulamaları arayan sağlık ve esenlik müşterileri mi olacak? Tedavi sırasında müşterilerinizi rahatlatacak, dikey bahçeler ile tasarıma başlayabilirsiniz ve bu şekilde huzurlu bir ortam oluşturabilirsiniz.

Bir Tema Seçin

Yine, seçtiğiniz temanın ve mobilyaların ideal müşterinizi yansıttığından emin olun. Örneğin, uber modaya uygun bir şehir profesyoneli, kırsal bir köydeki orta yaşlı bir bayandan farklı tatlara sahip olacak. Hangisine gittiğinize bağlı olarak, uygun şekilde süsleyin. Listeler sınırsız, ancak beğenebileceğiniz birkaç öneri ve örnek var.

1) Cesur ve Güzel

Parlak renkler bir salona canlılık ve hayat verir. Beyaz duvarlarla kontrastlı koyu, kırmızı sandalyeler, salonunuza hayat ve atmosfer soluyacak dramatik, göz alıcı bir etki yaratır.

2) Doğu’nun Tadı


Rahatlatıcı, organik bir his için mükemmeldir. Asya teması, doğal ahşap, bambu bitkileri, çeşmeler ve Asya bölücüler gibi rahatlatıcı unsurlarla zen’i yakalamanızı sağlar.

3) Geleneksel


Bu görünüm, özellikle şehrin daha tarihi bölgelerinde berber dükkanlarıyla iyi çalışır. Kiraz ahşap kaplamalar ve derin erkeksi renklerle rustik, ferforje donanımı düşünün.

4) Lüks ve Modern


Mermer, güzel seramikler, mevcut en iyi ürünlerin kokusu ve temiz çizgiler o kadar şık ki onları ziyaret edebilirsiniz. Yüksek seviyedeki müşterileri çekmek istiyorsanız, bu görünüm tam da size göre olabilir.

5) Kalın ve Dramatik

Büyük boyutlu ışıklar ve devasa, hayat aynalarından daha büyük bir ifade verin. Salonunuzun yüksek tavanı varsa, bu görünüm özellikle etkileyicidir. Duvarlarınızda biraz renk açmak için duvardaki bir kanadı veya perdeleri düşünün.

Unutmayın, olumlu düşünün! Her detayı not edin.