,

DIŞ CEPHE TASARIM FİKİRLERİ

DIŞ TASARIM ÖRNEKLERİ VE FİKİRLER

DIŞ CEPHE İÇİN NELER YAPILABİLİR?

 

(Dış Cephe Tasarım Örnekleri)

 

1- BETOPAN – EKOBORD VEYA BİLİNEN ADIYLA FİBERCEMENT (FİBER BETON) DIŞ CEPHE ÖRNEĞİ

Dış cepheyi yenilerken en çok tercih edilen ürünlerden bir tanesi de Fibercement (Fiber Beton) uygulamasıdır. Fibercement dış cephe kaplama ile binanızın dış cephesinde ahşap görünümlü yüzeyler elde edebilirsiniz. Aşağıdaki örnek bindirme yöntemi ile yapılmış, ahşap görünümlü dış cephe kaplamasıdır.

2- AHŞAP CEPHE KAPLAMA


Ahşap kaplama, son zamanlarda geleneksel malzemelere karşı büyük ve sürdürülebilir bir alternatif olarak popülaritesini artırdı. Ahşap kaplama, bir eve anında stil güncellemesi verebilir. Bu pratik, sürdürülebilir dış yüzey, duvar kaplama tasarım vizyonunuza uyacak çok çeşitli türlerde, sınıflarda ve profillerde de mevcuttur.

3- METAL KAPLAMA


Türkiye’de yaygın olmasa bile bazı projelerde kullanmayı sevdiğim bir çalışmadır. Metal kaplama, modern, endüstriyel görünüm ve his sağlayan duvar kaplama tasarımınıza mükemmel bir tamamlayıcı olabilir. Ayrıca, cesur renkleri projeye dahil etmek için çok yararlıdır. Özellikle metal kaplamanın Timber gibi geleneksel kaplama malzemeleriyle nasıl çalışabileceğini gösteren bu görselden hoşlanıyorum.

4- SERAMİK DIŞ CEPHE KAPLAMA

Seramik karolar, Eski Mısır zamanlarından beri duvar kaplama tasarımı için kullanılmaktadır. Daha yakın zamanlarda, pişmiş toprak yağmur perdesi kaplama ve tuğla kayma sistemleri inşaat projeleri için popüler seçimlerdir. Seramik kaplama sistemleri, bina yüzeyinde güzel bir cilaya sahipken, yağmur yağışlarından da korumada avantajlı seçim olabilir.

5-PREKAST CEPHE KAPLAMA

Prekast beton kaplama, prekast beton paneller üretilerek saha dışında oluşturulur. Bu paneller çok çeşitli uygulamalarda kullanılabilir. Yapısal faydalarının yanı sıra, beton kaplama, dış cephe kaplama tasarım projenize heykel şekilleri dahil etmenin harika bir yolu olabilir.

6- TAŞ CEPHE KAPLAMA

Taş kaplamayı pratik ve uygun maliyetli hale getirmek için basitçe bir araya getirilen yenilikçi taş kaplama sistemleri geliştirilmiştir. Taş kaplama, gerçekten eşsiz olan bir ayrıntı ve miras seviyesi getiriyor.

7- KOMPOZİT DIŞ CEPHE KAPLAMA

Kompozit kaplama, ahşap kaplamaya mükemmel bir alternatiftir. Tipik olarak geri dönüştürülmüş ahşap ve plastik kombinasyonundan yapılan kompozit kaplama, ahşabın geleneksel görünümünü, geliştirilmiş bir kompozitin dayanıklılığı ile birleştirir.

Artık en etkileyici dış cephe fikirlerini biliyorsunuz, karar vermek size kalmış.